Дужак Віталій розповідає про обшуки у вінницьких чиновників

Точка зору: Віталій Дужак про обшуки у вінницьких чиновників

Інтерв’ю присвячене інформації по останніх обшуках правоохоронними органами у сьогоднішніх і минулих високопосадовців Вінниччини.

– Віталію, як Ви можете прокоментувати нещодавні обшуки правоохоронців у колишнього поліцейського очільника області Педоса, а також минулорічні, як ми пам’ятаємо, гучні обшуки у вінницькому міськвиконкомі, чи це означає, що правоохоронці почули Лігу Справедливості України, злочини будуть розслідувані, винні будуть покарані, а вкрадене буде повернуто вінничанам?

– Наша організація вітає перші кроки правоохоронних органів у розслідуванні системних злочинів високопосадовців Вінниччини. Чи ці дії правоохоронців результат роботи Ліги справедливості? Це напрацювання багатьох активних громадян Вінниччини, які збирали докази, подавали заяви про злочин, в тому числі і напрацювання нашої організації. Мені відомо, що правоохоронці працюють по багатьох епізодах, на які ми подавали докази і заяви. Це маніпуляції з землею, порушення містобудівного законодавства, будівельні афери. ДБР проводить розслідування за цікавими статтями – створення та управління організованим злочинним угрупуванням, над чим ми наполягали багато років у своїх зверненням до правоохоронних органів.

Минулого року відбувся ряд слідчих дій Державного бюро розслідування. Як нам відомо, вони тривають і досі. Цього року обшуки проводило Національне антикорупційне бюро. Проте це лише поодинокі випадки системних злочинів. Ми вважаємо, що потрібно розслідувати абсолютно всю діяльності злочинної організації, яка захопила владу міста та всієї області.

А щодо обшуків у екс керівника поліції Вінницької області, тут все логічно, адже його за “чесну службу” місцева мафія “нагородила” земельною ділянкою у селі Агрономічне. Дана ділянка, а це 2 гектари,  належить до культурної спадщини України і не мала б використовуватись у приватних цілях. Адже там розташовані залишки поселень скіфської доби. Та як ми знаємо, місцевим монархам закони не писані. Ні лікарі, ні вчителі, навіть військові землю не можуть отримати, а от корумпований керівник поліції, який все що і робив, це захищав інтереси місцевої мафії та свої власні, земельну ділянку отримати зміг. І не він один, а ще його троє колег теж отримали по 2 гектари практично у межах міста Вінниці. Громада Агрономічного намагалась відбити ці посягання на землю, але самі “чесні” вінницькі судді, які теж на повному утриманню вінницької мафії, повністю задовольнили бажання поліцейських.

Звісно, таких злочинів є тисячі і вони системні. Відверто незаконні рішення про продаж приватної власності вінничан (підвалів, колясочних та інших допоміжних приміщень) хіба могло відбуватись без підтримки керівництва поліції та прокуратури? А схеми привласнення коштів вінничан? Більше того, у Ліги Справедливості України є факти безпосередньої участі цього ж корумпованого керівника поліції у рейдерському захопленні у Вінниці ОСББ «Брацлавська-62». Гроші розкрадаються, як в більшості будинків, на «зарплати» і неіснуючі роботи. І масштаби цієї схеми розкрадань – все місто.

– На Вашу думку, хто входить до злочинної групи, яка захопила владу у місті та області? І як їм вдається залишатися безкарними? 

– Злочинці майже два десятиліття безкарно діють у Вінниці і поширюють діяльність на область. Корупційні схеми – це багатомільйонні суми щомісячно, які викрадаються із карманів вінничан. Ліга Справедливості України вважає, що до цієї злочинної групи входить мерія міста та керівництво області. Мова йде про команду Гройсмана, яка свої статки “заробила” на ресурсах вінничан. А тепер вже готові плювати людям в очі. Лише на прикладі Пологового №2 це дуже добре видно. Залякують лікарів та депутатів, які підтримували боротьбу за цей медичний заклад. Готові все зробити, щоб побудувати новий ТЦ, або приватну клініку. Певно розуміють, що народ не дасть їм обдурити себе ще раз. І на кінець свого правління хочуть урвати чим побільше. 

Підтвердженням участі правоохоронців в цій злочинній організації є ще одна людина, наближена до Гройсмана – колишній прокурор області Соколовий. Сьогодні, звільнений з посади прокурора, є головою обласної ради від команди Гройсмана. Як кажуть, ще вчора він не розслідував діяльність злочинної організації, а сьогодні вже офіційно її представляє в іншому статусі. 

Нагадаємо, що після приходу Володимира Зеленського на посаду Президента України вже двічі мінялись прокурори області. Мінялися внаслідок незадовільної роботи щодо розслідування системних злочинів. 

–  Чому вибори не можуть вирішити цю проблему? Вінничани вже мають позитивний досвід виборів у 2019 році, коли команда Гройсмана, а також жоден його представник не отримав підтримки у Вінниці.

– Дійсно гарний приклад. Вінничани повірили в Зеленського, як президента України. Але Гройсман не зупинився. Вирішив взяти більшість у Вінницькій області. Дякуючи грошовим технологіям більшість громад, депутати у радах, були від команди Гройсмана. Проте, свідомість українців починає прокидатись і ми бачимо як дана політична сила втрачає свій вплив. На нашу думку підтримка сьогоднішньої влади Вінниччини у вигляді Української стратегії гройсмана та самого Гройсмана мінімальна. Голосують за них лише свої члени команди, сформована та підкуплена мережа комунальників, бюджетників і всі ті хто зацікавлений у продовженні існуючих схем. Вся політехнологія УСГ була направлена на те, щоб сформувати у вінничан думки – альтернативи не існує, на вибори можна не йти, нічого не зміниться. Низька явка на виборах вінничан та повна підтримка одного з українських олігархів Гройсмана, зробила на один день “сліпими” усіх правоохоронців. Я вважаю, якби вибори були чесними, у цієї партії і її членів не було б жодних шансів.

Але ми переконані, що війна закінчиться вже скоро і з закінченням країна буде інша, люди будуть інші. У старих політиків не буде шансів більше водити народ за ніс.

–  Яка Ваша позиція стосовно цієї проблеми?

– Ми наполягаємо на повноцінному розслідування діяльності даної злочинної організації . Ця діяльність підпадає під дії кваліфікацій статей 255, 256 Кримінального Кодексу України. Тобто створення, керівництво злочинної організації та сприяння в діяльності злочинної організації. Адже розслідування нібито незв’язаних між собою поодиноких злочинів є свідомо безперспективними і лише сприяють подальшій незаконній діяльності цієї злочинної організації. Ті ж самі незаконні будівництва відбуваються виключно як системні дії злочинної організації. Ми регулярно надсилаємо інформацію, пропонуємо свою співпрацю вищому керівництву країни, антикорупційним органам та будемо надалі контролювати усі слідчі дії правоохоронців щодо розслідування на Вінниччині.

Ліга Справедливості України зробить все необхідне для відновлення законності і справедливості.

One thought on “Точка зору: Віталій Дужак про обшуки у вінницьких чиновників

  1. Підтримую, все про що йдеться в публікації.
    Я ось над чим задумуюсь. Щоб така і подібна інформація стала відомою для більшості вінничан, необхідно подумати як організувати просвітницьку роботу серед містян. Ви, своєю діяльністю, вже показуєте як це робити, але, як я розумію, цього замало. Необхідно організовувати , скажімо – просвітницькі гуртки, школи, клуби. Накшталт “шведської системи ” ….правда, я мало що знаю про цю систему , а хотів би взнати більше….цей приклад скандинавських держав, можна сказати – це ” скандинавське економічне чудо ” надихає. Виходить – таке можливо !!! Тобто – досвід перетворень держав з низьким рівнем статків до найвищих в світі існує ??? Сама боротьба з корупцією, без широкого залучення громадян, на мій погляд не така ефективна. Хоча – ярка, смілива , взривна, що будоражить нас містян. Просвітницька робота – це робота на роки , але це запорука того, що майбутні покоління будуть жити краще а ніж ми…. Як ви , пане Віталію, дивитись на таке ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам може сподобатися це