Судовий процес в господарському суді

Ліга була присутня на судовому засіданні – прокуратура проти Вінницької міської ради за землю перед центральним ринком.

Десятого січня 20023 року пройшло судове засідання в Господарському суді Вінницької області по справі 902/1084/22 де Вінницька окружна прокуратура виступає з позовом до Вінницької міської ради, до Товариства з обмеженою відповідальністю “Вітеком”, до Товариства з обмеженою відповідальністю “АВМ Агроінвест” про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання недійсними договорів купівлі-продажу землі, повернення земельних ділянок.

На засіданні були просутні:

  • прокурор Панчук Олексій Леондінович
  • у ролі представників відповідача вінницької міської ради – Федчишен Вячеслав Андрійович та Сінкевич Лілія Олександрівна.

Засідання вів суддя Яремчук Юрій Олександрович.

Засідання тривало близько години, де першим виступив прокурор. Він зачитав позовні вимоги та виклав суть справи. Сінкевич Лілія Олександрівна взяла слово, та виклала позицію вінницької міської ради щодо справи. Далі близько 30 хв. тривали дискусії.

На судовому засіданні не були присутні ні підприємці з центрального ринку, за заявою яких окружна прокуратура почала розслідування, ні громадськість. Із ЗМІ були присутні лише представники нашого видання.

На нашу думку, прокурор дуже добре виклав суть справи, та чому в продажу у 2013 році землі громади Вінниці прокуратура вбачає злочин. Адже не зрозуміло чим мотивувалась вінницька міська рада, коли дозволила власнику “курника” на 5 м2, приватизувати на неконкурентних засадах ділянку яка в 900 раз більша ніж “курник”. І ось що прокурор в кінці засідання зазначив:

Вінницька міська рада не зацікавлена відстоювати інтереси громади. Вся позиція захисту побудована на заперечуванні та лобіюванні інтересів співвідповідача – приватної компанії забудовника.

Від себе додамо, що ВМР не розглядає навіть можливість що 10 років тому була здійснена помилка і громада втратила свою власність. Інтереси Вінничан вінницьцу міську раду особливо не цікавлять.

Викладемо фрагмент виступу прокурора

Вінничанам давно відома схема, яка зародилась з початком “правління” у 2006 році міського голови Гройсмана В.Б, яка в народі названа “туалетною”. Суть схеми проста – надання в оренду “своїм людям” ділянку комунальної власності, орендар будує на ній умовно туалет, звідси і пішла назва. Після цього заявляє права на безоплатну приватизацію ділянки користуючись земельним кодексом, який вважає ділянку власністю орендаря що володіє МАФом.

Дану ділянку вінничани повязують з сьогоднішнім мером Вінниці Моргуновим С, хоч юридично вона належить підставним юридичним особам. Цього року на ній почали будівництво торгового комплексу.

Суддя призначив перерву, а наступне засідання відбудеться 27 січня 2023 року на 11 годину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам може сподобатися це